Річний тариф на газ: розбираємося в понятті та специфіці контрактів

2/06/2021
Годовой тариф на газ в Украине

1 травня 2021 законодавством України передбачаються нові річні тарифи на газ для населення.

 

Згідно з умовами відповідних тарифів, споживачів блакитного палива чекає подорожчання. Як і передбачалося, ціна кубометра газу для українців буде вище, ніж 6,99 гривень, встановлені нашим урядом на початку року.

 

Відтепер діапазон вартості складе від 7,88 до 13,5 гривень за м³ газу. Цей показник нижчий за той, який очікується на ринку на початку наступного опалювального сезону.

 

Незважаючи на те, що Закон визначає ринкові ціни на газове паливо, споживачі Києва та інших населених пунктів країни отримають можливість купувати його за фіксованою вартістю – протягом року, тобто до кінця квітня наступного року, вона збільшуватися не буде.

Особливості газових контрактів

Газові контракти, які укладатимуться строком на один рік, припускають можливість зміни вартості палива виключно в сторону зменшення. Збільшувати ціновий показник законодавство забороняє.

 

За споживачем зберігається право зміни постачальника в разі, якщо рівень або вартість сервісу користувача не влаштує. В цьому випадку споживачеві буде необхідно довести до відома нову організацію, що займається газопостачанням. Всі повноваження і технічні питання, що стосуються розірвання договірних відносин нового клієнта з його колишнім постачальником, входять в компетенцію нового постачальника.

 

Передбачена нормами Закону процедура зміни компанії може виконуватися онлайн.

 

У постачальників тепер є можливість пропонувати споживачам комерційні контракти, що відрізняються від базових. Спробуємо розібратися у відмінностях цих двох видів контрактів.

Сутність базових контрактів

Період дійсності базової річної пропозиції – з початку травня поточного року до 30 квітня 2022 року незалежно від дати, коли споживачем був підписаний контрактний договір на поставку газу.

 

Протягом цього періоду постачальник позбавлений права на підвищення ціни – вартість газового палива залишається фіксованою, поки 12-місячний термін базового контракту не закінчиться.

 

У разі вибору базового контракту щомісячна оплата послуг постачальника повинна проводитися не пізніше 25 числа наступного місяця. Але висновок річного договору з однією компанією не позбавляє споживача змінити постачальника до кінця дії контракту.

Про специфіку комерційних договорів

Споживачам, що збираються укласти комерційні контракти, варто знати, що такі угоди мають кілька особливостей:

 

• якщо споживач вирішив змінити постачальника, це він робить відкрито, використовуючи веб-сайт або колл-центр відповідної організації;

• зв’язок з сервісною службою споживачеві забезпечує особистий кабінет на сайті;

• при продовженні контракту з компанією повторно подавати документи користувачеві не потрібно;

• у споживача є право вимагати підтвердження постачальником, отримання його заявки протягом 15 днів;

• про відмову в переході на інший контракт постачальнику слід доводити до відома клієнта не пізніше 10 днів після дати отримання запиту від нього;

• постачальник може відмовитися від певного комерційного тарифу, але він повинен повідомити про це споживача як мінімум за місяць;

• якщо комерційні умови змінюються, постачальник про це повинен повідомити споживача заздалегідь.

 

Варто знати, що зміна вартості газу в категорії даних умов не входить. Інформацію про умови контрактів базових і комерційних компанія-постачальник зобов’язана зберігати на офіційному сайті протягом трьох років. Всі дані про зміни в контрактах повинні відображатися в платіжних квитанціях і в особистих кабінетах користувачів.


Поділитися:


Корисні статті

твердотопливные котлы Колви
Альтернатива твердопаливним котлам

Постійне зростання вартості енергоносіїв та дороге підключення газу вимагає шукати інші типи обігрівальних пристроїв для системи опалення. Електричне або газове джерело тепла – альтернатива твердопаливному котлу. Стаття знайомить з видами та характеристиками обладнання, що працює на твердому паливі, його плюсами та мінусами, способами захисту від перегріву. Твердопаливні котли види та характеристики Котли на твердому паливі […]

термомодернизация в Украине
Особливості утеплення хрущовок по «Великій термомодернізації» Зеленського

Програма утеплення будинків в Україні ще не розпочала своєї дії, але викликає безліч супутніх питань. Існує безліч факторів, якими використання виділених коштів виявиться неефективним.   Буквально 1 грудня з боку президента України у посланні до ВР було заявлено про те, що незабаром увійде у роботу проект «Велика термомодернізація». У планах програми стоїть масштабне утеплення лікарень, […]

развития восстановительной энергетики
Основні завдання на 2022 рік в Україні щодо відновлювальної енергетики

Серед аргументів, які відповідають за розвиток джерел енергії, можна виділити політичні, економічні та екологічні. І якщо про екологічні було написано вичерпну кількість інформації, на сьогодні саме ці аргументи є ключовими факторами для розвитку відновлюваної енергетики. Для підтримки удосконалення представленого сектору на території України їх замало. І в більшості випадків це пов’язано з тим, що у […]

Зв'яжіться з нами

Контакти

Ви обираєте нас, тому ми створимо всі умови для комфортного та взаємовигідного співробітництва

Пошта info@epg-kolvi.com

Адреса Україна, Київська обл.,
с. Софіївська Борщагівка, вул. Горького, 1
Графік роботи: Пн-Пт 9:00-18:00
    Please prove you are human by selecting the Cup.