При неправильному прогріванні квартири, витрачається набагато більше енергії, а відповідно і грошей. У даній статті представлені поради як не замерзнути і заощадити під час опалювального сезону.
1. Не закривайте батарею
Будь-який предмет може стати перешкодою для теплого повітря. Меблі, фіранки, техніка. Вони поглинають тепло в себе і не дають гарячому повітрю від батареї нагрівати приміщення. Ставте меблі та інші предмети в будинку подалі від обігрівача.
2. Не виставляйте 0 на термостаті
Не варто виставляти температуру на термостаті на 0 коли в будинку нікого немає. За цей час кімнати можуть охолонути і їх доведеться прогрівати знову. Що потребуватиме більших ресурсів.
3. Не ставте максимальну температуру, коли прогріваєте приміщення з нуля
Думка, що максимальна температура на термостаті швидше прогріє кімнату з нуля – помилкова.
Є величезне бажання відразу викрутити термостат на максимум, але не варто цього робити. Батарея не нагрівається швидше, якщо буде стояти максимум, все буде прогріватися поступово.
4. Не ставте максимальне значення на термостаті
Звичайно не варто сидіти в холоді, та й температура в приміщенні не буде сильно нижче, якщо буде виставлено 4 на термостаті, а не 5. Але ось різниця в сумі сплачених грошей за комуналку буде значна.
5. Не забувайте провітрювати приміщення
Щодня провітрюйте квартиру. Кімнати трохи охолонуть, а повітря стане свіже. Варто зазначити, що найкраще провітрювати з вікнами відкритими навстіж і вранці, тоді не тільки знизиться температура, а й відбудеться циркуляція повітря в приміщенні.
6. Уникайте використання батареї як сушарки
Звичайно білизна висихає швидше на батареї. Але в цьому є свої характерні мінуси. Значна частина тепла накопичується під мокрим одягом, тим самим не потрапляючи в кімнату і не прогріваючи її. Також мокра білизна підвищує вологість в приміщенні, при надлишку якої може з’явитися цвіль.