Основні завдання на 2022 рік в Україні щодо відновлювальної енергетики

18/01/2022
развития восстановительной энергетики

Серед аргументів, які відповідають за розвиток джерел енергії, можна виділити політичні, економічні та екологічні. І якщо про екологічні було написано вичерпну кількість інформації, на сьогодні саме ці аргументи є ключовими факторами для розвитку відновлюваної енергетики. Для підтримки удосконалення представленого сектору на території України їх замало. І в більшості випадків це пов’язано з тим, що у багатьох переважає думка, що нехай буде дешевше, але не так чисто.

Економічні переваги розвитку відновлювальної енергетики

Існують прогнози про те, що розвиток такого напряму, як відновлювана енергетика в Україні в майбутньому, може сприяти суттєвому зниженню вартості електричної енергії для користувачів. Такі дані з’явилися ще кілька років тому.

 

З боку відомої швейцарської компанії систематично відбуваються дослідження щодо порівняння такого показника, як вартість електроенергії в Україні, отриманого від абсолютно різних джерел генерації. Було встановлено, що традиційне виробництво сприяє збільшенню ціни, а джерела енергії, що відновлюються, її знижують.

 

Якщо проводити порівняння, то для вітрових та сонячних електростанцій промислового зразка вона вже є значно дешевшою. При цьому з кожним роком така різниця на користь відновлюваної енергетики лише збільшується.

 

За розрахунками відомої фінської організації, згідно зі сценарієм, який забезпечує найдоступнішу електроенергію на території України, відсоток відновлюваної енергетики до 2050 року має становити близько 83%. Показники, що залишилися, будуть спрямовані на газову генерацію. Але, незважаючи на це, в Україні за останні кілька років тільки й стверджують те, що відновлювана енергетика є дорогою, тому не варто переходити від традиційного джерела генерації електроенергії.

Аварійний стан електростанцій та невеликі запаси вугілля

В останні роки на території України ведеться гібридна боротьба проти використання відновлюваної енергетики, незважаючи на те, що є потреба в здешевленні її ціни. Протягом кількох років виникало питання про те, чи буде використання відновлюваної енергетики правильним рішенням і чи вдасться отримати більш доступну вартість на тепло та світло.

 

За час проведення боротьби на території України весь світ потрапив у досить серйозну кризову ситуацію, пов’язану з енергетикою. Ціна на газ стала вищою в 15-20 разів, і не один раз переходили межу за 2000 доларів за 1000 м3. І останнім часом все частіше можна почути про те, що незабаром у зимовий період ціна перевищить 3000 доларів. Що ж до вартості вугілля, то за цей часовий проміжок вона піднімалася 3 рази і вже у грудні місяці 2021 року перевищила 150 тис. доларів.

 

За рахунок того, що вартість на вугілля та газ стали рекордно високими, це призвело до того, що тарифи на тепло та електрику також суттєво зросли. Щодо рішення, то ЄС стверджує, що потрібно займатися розвитком відновлювальної енергетики. Тому реалізувати витіснення вугілля із сектора електроенергетики можна за рахунок впровадження вітрової та сонячної генерації. У заміні природного газу ключову роль відіграватиме саме біоенергетика для реалізації такого процесу як декарбонізація транспорту.

Політичні переваги розвитку відновлювальної енергетики

Розглядаючи політичні проблеми, серед них найсерйознішою є ціна на природний газ. За рахунок того, що в середньому імпорт України за рік складає близько 10 млрд м3, навіть за мінімальної вартості це становитиме витрати понад 10 млрд доларів. Імпорт вугілля відбувається приблизно в кількості 19 млн. тонн, що в переказі на грошовий еквівалент складе близько 3 млрд. доларів. Якщо замінити ці типи генерації енергії на відновлювальну енергетику, вдасться заощадити близько 13 млрд доларів.

Кроки для вирішення проблеми

  1. Політичне визнання поновлюваної енергетики на території України.
  2. Розробка спеціальної комплексної програми, за якою буде реалізовано перехід у «зелену» енергетику.
  3. Проведення конкурсів на спорудження генеруючих потужностей та накопичувачів енергії.
  4. Регулярне проведення аукціонів, за якими розподілятимуться квоти на підтримку тих проектів, що пов’язані з впровадженням відновлюваної енергетики.
  5. Підписання закону про стимулювання процесу виробництва відновлювальної енергетики без державної підтримки та на ринкових умовах.
  6. Підписання закону про накопичувачі енергії.

 

Додатково необхідно впровадження тих кроків, які пов’язані з тепловою енергією та транспортною системою.


Поделиться:


Полезные статьи

твердотопливные котлы Колви
Альтернатива твердопаливним котлам

Постійне зростання вартості енергоносіїв та дороге підключення газу вимагає шукати інші типи обігрівальних пристроїв для системи опалення. Електричне або газове джерело тепла – альтернатива твердопаливному котлу. Стаття знайомить з видами та характеристиками обладнання, що працює на твердому паливі, його плюсами та мінусами, способами захисту від перегріву. Твердопаливні котли види та характеристики Котли на твердому паливі […]

термомодернизация в Украине
Особливості утеплення хрущовок по «Великій термомодернізації» Зеленського

Програма утеплення будинків в Україні ще не розпочала своєї дії, але викликає безліч супутніх питань. Існує безліч факторів, якими використання виділених коштів виявиться неефективним.   Буквально 1 грудня з боку президента України у посланні до ВР було заявлено про те, що незабаром увійде у роботу проект «Велика термомодернізація». У планах програми стоїть масштабне утеплення лікарень, […]

развития восстановительной энергетики
Основні завдання на 2022 рік в Україні щодо відновлювальної енергетики

Серед аргументів, які відповідають за розвиток джерел енергії, можна виділити політичні, економічні та екологічні. І якщо про екологічні було написано вичерпну кількість інформації, на сьогодні саме ці аргументи є ключовими факторами для розвитку відновлюваної енергетики. Для підтримки удосконалення представленого сектору на території України їх замало. І в більшості випадків це пов’язано з тим, що у […]

Свяжитесь с нами

Контакты

Вы выбираете нас, поэтому мы создадим все условия для комфортного и взаимовыгодного сотрудничества

Почта info@epg-kolvi.com

Адрес Украина, Киевская обл.,
с. Софиевская Борщаговка, ул. Горького, 1
График работы: Пн-Пт 9:00-18:00




    Please prove you are human by selecting the House.